Een eeuw gemeentehuis Linschoten met meer dan 100 bruidsparen

jul 10, 2019 | in het nieuws

10-07-2019 – Gemeentehuis één eeuw geleden opgeleverd (Bron: ZSN 10 juli 2019).

Foto: Arch. Fam. HvdBosch | Tekst: Janneke Severs-Hilgeman

De Nationale Open Monumentendag 2019 (OMD) wordt in Linschoten weer een dag met plaatselijke folklore. Maar ook één waarin het gemeentehuls aan de Raadhuisstraat een belangrijke rol zal vervullen. Vele generaties bruidsparen hebben in dit gebouw de trouwakte ondertekend. De huidige bewoners het imposante gebouw, Sander en Anne Spruijt, halen op zaterdag 14 september 2019 op verzoek van Vereniging Oud-Linschoten de buitentrappen, bordes en hal voor één dag leeg voor een in te richten Gemeentehuis-expositie.

LINSCHOTEN/SNELREWAARD – Het gebouw ziet er, nadat het alweer circa als woonhuis en restaurant (De Burgemeester) wordt gebruikt, niet meer helemaal uit zoals het in 1919 toen het door de plaatselijke bouwers werd opgeleverd. Toch vind je er nog bekende details. Burgemeester, wethouders en ambtenaren verrichtten er tot 1989 werkzaamheden voorde gemeenten Linschoten en Snelrewaard.
uniek moment voor expositie in raadhuis

Als juf Ria van gymnastiekvereniging TOOS in het huwelijksbootje stapt, is dat te ziet aan de belangstelling.

Eeuw
Voor de eigenaren en Vereniging Oud-Linschoten (VOL) is een eeuwgemeentehuls een uniek moment om er dit jaar tijdens Monumentendag aandacht aan te schenken. Om een expositie over het ‘raadhuis’ te kunnen inrichten, zoekt VOL naar verhalen van mensen of hun familie, die daar lang geleden werkten of in de buurt woonden, maar ook naar voorwerpen en beeldmateriaal met betrekking tot het jubilerende gemeentehuis.
Op diezelfde Monumentendag wordt in de zaal van Koffiehuls Het Wapen van Linschoten een Bruidsparenpresentatie getoond van foto’s die werden gemaakt in of bij het gemeentehuls in Linschoten.

Sprookje
De afgelopen maanden werden al enthousiast losse en zelfs complete trouwreportages voor de fotopresentatie aangeleverd. Foto’s kunnen ook in het album warden gedigitaliseerd- Een huwelijksvoltrekking in het Linschotens gemeentehuis maakte het sprookje compleet. Opmerkelijk in bijna elke fotoserie is het toegestroomde publiek onderaan de trappen van het gemeentehuls De bruidegom was lange tijd uitgedost met hoed en handschoenen. Aan de bruidsmode is in te schatten in welk jaar de plechtigheid ongeveer plaatsvond.
Inleveren
Een beetje (oud-)Linschoter/Snelrewaarder vindt het mooi dat ook zijn of haar trouwfoto’s aan de presentatie worden toegevoegd. Inleveren van beeldmateriaal kan tot en met zaterdag 31 augustus Zie ook www.oud-linschoten.nl of neem contact op met Pim van ’t Woud via 0348-415890 of Janneke Severs Hilgeman via 0348-418426.

Ook een nieuwtje of activiteit bij u In de buurt melden? Laat het de redactie weten en stuur een mail naar redactie.zs2@persgroep.nl. Of stuur ook eens een leuk plaatje in voor onze rubriek ‘Lezersfoto’s’ met een korte beschrijving.

30-07-2019 – Een eeuw gemeentehuis Linschoten (IJsselbode 2019-07-30)

Op zaterdag 14 september, tijdens Open Monumentendag, is het feest in Linschoten omdat het imposante voormalige gemeentehuis dit jaar een eeuw geleden in gebruik werd genomen. Het wordt een historische dag, deels gevuld met plaatselijke folklore.
De “Vereniging oud-linschoten’ is op zoek naar voorwerpen en oud beeldmateriaal voor een expositie.

Niet alleen bruidsparen uit Linschoten en Snelrewaard, ook talloze inwoners uit de buitengebieden Heeswijk, Mastwijk, Cattenbroek en Kromwijk werden op dit gemeentehuis in de echt verbonden. Na de gemeentelijke herindeling in 1989 wordt er in de Trouwzaal van dit pand niet meer getrouwd. Op ‘Open Monumentendag’ houdt de Vereniging Oud-Linschoten (VOL) er een expositie. Daarvoor is de VOL op zoek naar verhalen, beeld-materiaal, voorwerpen, documenten.Tevens doet de VOL een oproep aan bruidsparen of hun nakomelingen die op het Linschoter gemeentehuis zijn getrouwd en daarvan beeldmateriaal hebben. Van de beelden maakt de VOL een bruidsparen-presentatie die eveneens tijdens Open Monumenten-dag te aanschouwen zal zijn in de zaal van koffiehuis ‘Het Wapen van Linschoten en Snelrewaard’ aan de Dorpstraat. Elke foto in of in de omgeving van het gemeentehuis is welkom.

De VOL zou de beelden graag ontvangen om te digitaliseren en er een unieke fotopresentatie van te kunnen maken. Aanleveren kan tot en met zaterdag 31 augustus via www.oud-linschoten.nl of bij Pim van ’t Woud, tel. 0348 415890

Toegestroomde dorpsbewoners bij gemeentehuis Linschoten. Zij verhoogden de feestvreugde
(fotoarchief familie De Koning).

06-09-2019 – Eeuwenoude trouwjurk (AD Woerden 6 september 2019)

11-09-2019 – Het is schatzoeken. (RTV-Utrecht

Foto’s van bruidsparen op het oude gemeentehuis Linschoten.

In de hal van het gemeentehuis is een expositie over 100 jaar Gemeentehuis!
Om 11.30 uur en om 13.30 uur komt er een ‘bruidspaar’ voorrijden bij de trap van het oude gemeentehuis.

De bruidsparen zijn In digitale presentatievorm te zien in de zaal van “Het wapen van Linschoten”,

Dit vind u vast ook interessant…