Op zaterdag 10 oktober neemt “Het Beloken Land” u mee in de bijzondere geschiedenis van de eendenkooien in de Lopikerwaard. De boerderij op dit bijzondere stukje Nederland, gelegen tussen twee oude ontginningsgebieden, wordt al generaties lang bewoond door de familie Verkaik.
Aan de hand van unieke historische foto’s vertellen zij het verhaal van de eendenkooi van “Het Beloken Land” en het landschap eromheen.
De presentatie wordt o.a. verzorgd door kooiboer Leen (87), die al zijn hele leven met de eendenkooi verbonden is. Met persoonlijke verhalen en uniek beeldmateriaal brengt hij de geschiedenis tot leven. Een bijzondere morgen voor de liefhebbers van natuur, erfgoed en de geschiedenis van onze streek.
Na de zomerstop is dit weer de eerste themaochtend van onze vereniging, we hopen jullie allemaal weer te zien, van harte welkom !
Datum: 10 oktober 2026
Tijd: Inloop vanaf 10.00 uur
Aanvang: 10.30 uur
Locatie: De grote zaal van Dorpshuis De Vaart
Ingang Jacob Barneveldstraat
Toegang: Gratis





